26
KAS
2013

Fotocep – Ara GÜLER, Bruno BARBEY, Nikos ECONOMOPOULOS

fotocep

Fotocep – Ara GÜLER

Ara Güler’in siyah beyaz klasiklerini, şaşırtan renklilerini ve kendi cümlelerini bir kapak altında toplayan, cebe dünyaları sığdıran ‘FOTOCEP’ Fotografevi tarafından yayınlandı..

12,5 x 18 ebatlarında | 190 sayfa + kapak | Türkçe – İngilizce

Fotocep – Bruno BARBEY

Fotografevi’nin Ara Güler’in fotograflarından oluşan bir seçkiyle başladığı “FotoCep” serisi Magnum Photos üyesi dünyaca ünlü fotoğrafçı Bruno Barbey ile devam ediyor. Kitapta,  Barbey’in, dünyanın çeşitli yerlerinde 1960’lardan günümüze kadar çektiği 120 fotoğraf yer alıyor.

“Dünyaya ve üstünde yaşayan insanlara ilgiyle beslendiğinden, Bruno Barbey’in yapıtlarına nasıl yaklaşırsanız yaklaşın hep gücünü ve anlamını koruyacaktır.“
HERVÉ LE GOFF (Kitabın önsözünden)

12,5×18 cm olarak tasarlanan “FotoCep”, Fransa’da dünyanın önemli fotografçılarının seçkilerinin yer aldığı “Photo Poche” serisi örnek alınarak gerçekleştirildi.

Fotocep – Nikos ECONOMOPOULOS

Fotografevi, Ara Güler ve Bruno Barbey’den sonra FotoCep serisine Magnum Photos üyesi dünyaca ünlü fotoğrafçı Nikos Economopoulos ile devam ediyor. FotoCep serisinin bu üçüncü kitabı, Economopoulos’un ağırlıklı olarak Türkiye, Balkanlar ve Kafkaslar’da çektiği klasikleşmiş siyah-beyaz fotoğrafları ile son dönemlerde dünyanın çeşitli coğrafyalarında çektiği renkli fotoğraflardan oluşuyor. Yaklaşık 100 fotoğrafın bulunduğu 12,5×18 cm ebadındaki kitapta, Economopoulos ile yapılmış kapsamlı bir söyleşi de yer alıyor.

“Belli bir projeyi kesin sınırlar içinde izlemek benim görsel deneyimimi kısıtlıyor. En çok ilgimi çeken, etraftaki bir şeyin beni şaşırtması, fotoğraflamaya karar verdiğim şeylerin kesinlikle çarpıcı olması. Amacım, görsel deneyimler edinirken bazen bu deneyimleri imgelere dönüştürebilecek konumda olmak. Bu, gerçeklikle, beni saran bu dünyayla oyun oynamaya benziyor. Belki de bu tavır sanatçılığa daha yakındır, ama bana sanatçı veya foto muhabiri gibi bir kimliğin yakıştırılmasına pek de aldırmıyorum. Gündelik görsel olayların içine olabildiğince sık dalabilmek en büyük derdim, çünkü bu bana büyük mutluluk veriyor.” Nikos Economopoulos

12,5×18 cm | 192 sayfa | Renkli – Kuşe | Karton kapak | Türkçe-İngilizce

Fotocep Serisi’ne toplam 80 TL yerine sadece 55 TL’ye sahip olabilirsiniz.

Siz de bu olağanüstü seriye sahip olmak istiyorsanız, tıklayınız.

İletişim Formu

Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurun !

Lütfen bekleyin...

Cevap Yaz

*

captcha *